Tescilli Başarılarımız

Yurt içinin yanı sıra yabancı piyasalarda da yüksek kredibiliteye sahip olan DRD, 2007 yılında kullandığı 110 milyon USD tutarındaki sendikasyon kredisiyle kategorisinde “bir Türk şirketi tarafından gerçekleştirilen en büyük ve uzun vadeli finansman” değeriyle Deal of the Year ödülü almıştır.

Araç park adetini her geçen yıl artırmaya devam eden DRD;   Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirlemek amacıyla hazırlanan Fortune 500 ve Capital 500 listelerinin her ikisinde de 2011 yılından bu yana yer almaktadır. 2017’de Fortune 500‘de net satış geliri  ile 185. sıraya, Capital 500‘de ise net satış geliri ile 258. sıraya yükselmiştir.

DRD, 2016 ve 2017 yıllarında yayınladığı faaliyet raporları ile tüm dünya firmalarının katılım gösterdiği Stevie Yarışması’nda, Bronz Stevie Ödülü almaya hak kazanmıştır.

Uzun yıllardır bağımsız denetimlerden geçerek finansal kredibilitesini şeffaf şekilde iş ortaklarına sunan DRD, uluslararası alanda faaliyet gösteren derecelendirme kuruluşları Standard&Poor’s Rating Services ve Fitch Ratings tarafından ülkemizde “yatırım yapılabilir” seviyede değerlendirilirken, Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu BBB+(Trk)’ye, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise A-2 (Trk)’ye pozitif görünüme taşımıştır. Ayrıca 2011 yılında JCR Eurasia Rating tarafından da “yatırım yapılabilir” seviyede değerlendirilmiş ilk ve en büyük yerli sermayeli filo kiralama kuruluşudur.

Sunduğu hizmetlerde teknoloji odaklı yeniliklere yönelik önemli yatırımlar gerçekleştiren DRD, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı ve Vodafone’un desteği ile hayata geçirilen Accenture Dijitalleşme Endeksi’nde “Türkiye’nin En Dijital Şirketleri” arasında gösterilmiş ve 2015 yılında “Dijitalleşmede Sektör Öncüsü Ödülü”ne layık görülmüştür.

Türkiye operasyonel kiralama sektörünün tamamı yerli sermayeli en büyük şirketi DRD, otomobil kullanıcılarının yakından takip ettiği ve alanında en prestijli yayınlardan biri olan BBC TopGear Dergisi tarafından ‘2016 Yılın Araç Kiralama Şirketiödülüne layık görülmüştür.  21 farklı kategoride dağıtılan ödül, DRD’nin mobil aplikasyonu DRDrive, online raporlama hizmeti Filomatik gibi dijitalleşmeye verdiği önemle, yapmış olduğu yatırımlar ve yakaladığı başarılar çerçevesinde verilmiştir.

Sermaye piyasalarında yeni finansal ürünler ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.

#185.

Fortune 500‘de net satış geliri  ile 185. sıradayız.