Sürdürülebilirlik

Uzun yıllardır istikrarlı büyümesini sürdüren DRD, paydaşlarına, çevreye ve toplumsal değerlere verdiği önemle sektöründe kurumsal vatandaşlık bilinciyle fark yaratan bir şirket olarak ön plana çıkmaktadır. Sürdürülebilir bir büyüme için DRD, toplumsal sorumluluk bilinciyle destek verdiği projelerin sayısını her geçen yıl artırmaktadır.
HEY – Hayatı Emniyetli Yaşa

Türkiye’nin en önemli toplumsal sorunlarından biri de trafik kazaları ve bu kazalarda yaşanan can ve mal kayıplarıdır. 2016 sonu itibarıyla her gün 33 bini aşkın aracı trafiğe çıkan DRD, Türkiye’de yaşanan trafik kazalarına kayıtsız kalmayarak, trafik bilincini ve güvenliğini artırmak amacıyla Demir Bükey Akademi ile ortaklaşa Hayatı Emniyetli Yaşa (HEY) projesini hayata geçirmiştir. Araç sürücüleri ve trafik ortamında yer alan tüm paydaşların bilgi ve bilinç seviyesinin artırılmasını hedefleyen HEY projesi kapsamında, güvenli sürüş eğitimleri, sürücü değerlendirme ve ölçümlemeleri, ilkyardım eğitimleri gibi faaliyetlerin yanı sıra üniversite seminerleri ve konferanslar gibi etkinlikler yer almaktadır.

 

WWF İş Birliği

DRD, dünyanın en saygın ve büyük çevre kuruluşu WWF – Türkiye’nin öncülüğünde “nesli tükenmekte olan canlı türlerinin korunması” amacıyla yürütülen Türkiye’nin Canı kampanyasına 6 yıldır altın sponsor olarak destek vermektedir. DRD, Türkiye genelinde sahip olduğu geniş hizmet ağı ve iş ortaklıklarıyla kampanyanın çok daha geniş alanda bilinirliliğini artırabilmek için iletişim faaliyetleri düzenlenmektedir. Bununla birlikte kampanya, DRD’nin kurumsal kimlik çalışmalarına dahil edilerek, farklı platformlarda duyurulmaktadır. Bu sayede WWF – Türkiye ile sürdürülen projelerin toplumsal bilinirliğine ve toplumdaki çevre bilincine katkı sağlanmaktadır.

 

Burs Programları

Topluma yönelik sürekli ve sürdürülebilir faydalar sağlayabilmek üzere birçok kurumsal sorumluluk projesine imza atan Derindere Grubu, uzun yıllardır ülkenin geleceği olan gençler için sürdürdüğü eğitim çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.
Türkiye’nin geleceği olarak gördüğü gençlerin eğitimlerine düzenli olarak sağladığı eğitim burslarıyla destek veren Derindere Grubu, 2300 öğrenciye sağladığı düzenli bursların yanı sıra gençlerin daha iyi koşullarda eğitim hayatlarına devam etmelerini sağlamak üzere, ülke genelinde çağdaş okulların inşa edilmesine de katkıda bulunmaktadır.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla Derindere Grubu burslarından yararlanan toplam 2900 öğrenci eğitimini başarıyla tamamlamıştır.